Image Alt

Mühendislik Projelerimiz

Batıkent Karma Projesidi İstanbul Yolu Jandarma Karşısında, A1 Grup Gayrimenkul A.Ş Tarafından Yapılması Planlanan Bir projedir. 1000’e Yakın konut 100’den fazla dükkan konsepti ile Ankara’nın en gözde projelerinden olmaya aday bir projedir.

 

270.000 m2 inşaat alanı bulunan projenin Statik Proje Tasarımı sürecinde ekibe dahil olmak en büyük mutluluğumuz..

 

Betonarme olarak tasarlanan proje de yer yer ÇELİK YAPI ve ARDGERME sistemler kullanılmıştır..

15 TEMMUZ 2016 tarihinde gerçekleştirilmiş olan hain darbe girişimi sırasında en büyük saldırılardan birisine maruz kalan Polis Özel Harekat Başkanlığı Yerleşkesinde, 2017 yılında yenilenme çalışmaları başlamıştır.

 

Yapım ve İnce işler ihale sürecinde Birim Fiyat analizleri, Maliyet analizleri Metraj ve Hakedişler Tarafımızdan yapılmıştır..

Yüklenici (müteahhit) Firma ile alt yüklenici (taşeron) Firma arasında yapılan ince işler alanında İhale sürecinde Alt yüklenici firma adına yapmış olduğumuz Birim fiyat ve Maliyet analizleri ile en doğru sonuçları elde ettik.

Bu süreçte 100 e yakın iş kaleminde analizler yaptık…

Yüklenici (müteahhit) Firma ile alt yüklenici(Taşeron) Firma arasında yapılan ince işler alanında İhale sürecinde Alt yüklenici firma adına yapmış olduğumuz Birim fiyat ve Maliyet analizleri ile en doğru sonuçları elde ettik.

Bu süreçte 100 e yakın iş kaleminde analizler yaptık…

Ankara Çankaya da Bulunan Proje’de Konsol boylarının 5-6 mt yi bulduğu alanlarda Klasik betonarme çözümlemeler yetersiz kalmış ve Ardgerme sistemi ile çözümlemeler tarafımızdan yapılmıştır..

Anadolunun turizm başkenti kapadokya da hizmet veren Mustafa otel Yenilenme çalışmalarına; Betonarme projelendirme sürecinde Arderme tasarımı ile katkıda bulunduğumuz ek bina. 16.5 metre kiriş açıklığı ile. Yatırımcısına hayırlı olması dileğiyle.

Batı bulvarında yeni yapılan binasının betonarme proje tasarımı tarafımızca yapılmıştır.